WORKSHOP PARKURU, FOTBÁLEK A POBYT V BRNĚ

Na NZDM Vafle přes léto proběhly mimo klasického klubu spousty aktivit. Nejvýraznější akcí byl workshop parkuru a turnaj ve fotbale pro juniory, který byl pro širokou veřejnost. Rodina v centru ho pořádala společně se společností ROOTS, z.s. a Table goodball, z.s. a Street 4 Kids.

Akce proběhla ve dnech 19. a 20. července v Klubu Vafle, zúčastnilo se 20 soutěžících. Mimo hráčů z Klubu Vafle zavítali na turnaj také hráči z Klubu Koule z České Lípy a dalších spřátelených nízkoprahů. První den byl věnován skupinovému tréninku techniky ve stolním fotbálku a zároveň procvičování mobility a síly, o které se postarali kluci ze Streets 4 Kids. Druhý den si účastníci mohli vyzkoušet různé parkour cviky a přeskakování přes překážky. Souběžně probíhaly zápasy ve stolním fotbálku ve stylu každý s každým. Díky tomu se junioři navzájem dobře seznámili a poznali herní styl svých protihráčů. Poté následoval turnaj jednotlivců. Organizačního vedení zápasů se částečně a pod vedením instruktorů ujali někteří proškolení klienti Klubu Vafle.

Velké poděkování patří organizačnímu týmu FOOS ROOTS Bohemia, Streets 4 Kids, Rosengart stolní fotbal a Libereckému kraji, který celou akci financoval. Děkujeme Oliveru Ladrovi za vedení mládežnického týmu a také všem sociálním pracovníkům a rodičům, za jejich práci a čas, který do dětí vložili. Gratulujeme všem vítězům!

V srpnu v NZDM v termínu od 7.8.2023 do 9.8.2023 byla realizována pobytová akce Brno 2023 , která byla zaměřena na podporu a rozvoj znalostí klientů v oblasti romské kultury. Muzeum poskytlo klientům nové informace, které jsou spojeny s životem Romů, jejich historii až do současnosti. Komentovaná prohlídka muzea klienty zaujala, vystavené exponáty poskytly velice zajímavý pohled na kulturu i práci jejich předků. Nedílnou součástí muzea byla i část věnovaná k uctění památky těm, kteří byli zabiti během 2.světové války. Celkově lze tuto podporu vedoucí k podpoře kultury Romů hodnotit velice pozitivně.

Tato akce byla podpořena z projektu Nadačního fondu Albert – Bertík pomáhá 2023, z dotačního programu Libereckého kraje a také díky podpoře Svazku obcí Novoborsko. Všem velice děkujeme za jejich pomoc.