MEZIKLUBOVÝ TURNAJ VE FOTBÁLKU V NAŠÍ VAFLI

  1. srpna uspořádalo nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vafle meziklubové setkání v Domě rodiny v Novém Boru. Zúčastnily se ho kromě Vafle klub Vesmír z Liberce, klub Kino z Nového Města pod Smrkem a klub Koule z České Lípy. Hlavním programem byl turnaj v rámci Nízkoprahové fotbálkové ligy.

Hrálo se na šest gólů. 34 hráčů ve věku 8 až 18 let odehrálo na 90 zápasů na třech stolech, které nízkoprahovým klubům poskytuje Matěj Volek (z firmy Rosengart) v rámci projektu„Table Goodball“. Letošní ročník byl výjimečný v počtu zúčastněných dívek, kterých bylo nejvíce v historii! Bravo! Turnaj řídil a moderoval Oliver Ladra, juniorský vicemistr světa v soutěži národů 2018, trenér foosballu v nízkoprahových klubech a bývalý klient NZDM Vrtule v Kobylisích. Oliver s Matějem předvedli dětem profi hru, což byla třešnička na dortu celého dne. Ovšem soutěžící také měli co předvést! Novoborský klub Vafle se ukázal být nejvíce trénovaný a získal většinu předních umístění, kromě jednoho třetího místa, které putovalo do libereckého Vesmíru. Dva vítězové v hlavních kategoriích (dívčí a chlapecká), obdrželi skleněné poháry, které poskytla novoborská firma Vektor G.

Stolní fotbal či fotbálek neboli foosball je oblíbenou aktivitou nízkoprahových klubů. Je atraktivní a přitáhne snad každého. Díky tomu se snáze zapojí do společných aktivit všichni klienti, může fungovat k prolomení ledů, navodit přátelštější atmosféru a navodit tak vhodné podmínky pro individuální práci s pracovníky klubů. Ovšem i samotná hra dokáže změnit život. Pokud vás hra chytne, donutí vás naučit se soustředit, ovládat, spolupracovat a jednat s lidmi. Víte, že jedním z náročných pravidel hry je zákaz mluvení? Už to samo o sobě je výzva! Matěj Velek objevil v nízkoprahových klubech potenciál a vyzval mnohé zdatné hráče z tohoto prostředí k závodění na národní úrovni, jako třeba Olivera Landru, který fotbálku zůstal věrný a dosáhl v něm mezinárodního úspěchu.

Děkujeme organizátorům a hlavně hostujícím klubům, že přijeli a sdíleli s námi tento den. A už trénujeme na příští rok!