Mateřské centrum a Miniškolka Koblížek už fungují v Kalinově ulici

Mateřské centrum a Miniškolka Koblížek ukončily svoje dlouholeté působení v DDM Smetanka. Od září vás uvítají v nových prostorách zrekonstruované mateřské školky v Kalinově ulici č. p. 572. V pátek 13. září se můžete v rámci dne otevřených dveří přijít podívat na nové prostory i ukázku programu.  Mateřské centrum nabízí vzdělávání, hlídání dětí a volnočasové aktivity pro rodiče a děti, aby mohli smysluplně naplňovat společné chvíle.  

Mateřské centrum bude v provozu během dopoledne i odpoledne od 8:00 – do 17:00. Pro rodiče jsou připraveny pravidelné aktivity – Hýbánky s písničkou a básničkou pod vedením Radky Ujkové, Klub Minišéf (dříve Bejby klub) pro rodiče a prarodiče, kteří chtějí sdílet své zkušenosti i nesnáze s výchovou a hledají nové přátele pro sebe i pro děti. Nově bude každé pondělí od 17:15 Gravidjoga pro ženy, které plánují mateřství, těhotné i ženy po porodu.  V odpoledních hodinách budou probíhat tvořivé dílny s hlídáním dětí. Každý měsíc bude připraven bohatý program – praktické workshopy a besedy, které se týkají rodiny a výchovy dětí.

Miniškolka pro děti od jednoho roku bude stejně jako dřív v provozu celý pracovní týden od 8:00 – 12:00 hodin. Děti jsou zde bez rodičů a mohou miniškolku navštěvovat pravidelně nebo nárazově, např. jeden den v týdnu. Více informací najdete na webových stránkách www.rodinavcentru.cz.

Na Den otevřených dveří 13. září 2019 je od 9:00 – 17:00 připravena ochutnávka pro všechny, kteří se chtějí do mateřského centra podívat. Ke zhlédnutí bude ukázka Hýbánek s písničkou a básničkou písničkou, můžete si prohlédnout prostory a jejich vybavení a poznat koordinátorky, které se starají o centrum a pečují o děti v miniškolce. Vaše děti si vyzkouší, jaké to je hrát si v novém prostředí a s dětmi.

Hledáme lektory a lektorky, které by měly zájem o vedení dopoledních i odpoledních aktivit pro děti a jejich rodiče, případně prarodiče (výtvarné, pohybové nebo jiné kreativní aktivity). Pokud se chcete zapojit do činnosti mateřského centra, neváhejte a kontaktujte jeho koordinátorku Míšu Týnkovou na telefonu: 776 783 333.

Pravidelný program a podrobnější informace najdete na stránce Mateřského centra Koblížek.