KUP SI PRACANTA

Pomůžeš postavit dům, kde najdou pomoc děti a rodiny v krizi. 

 

Každý rok nás navštíví více než 1100 klientů. Naši pracovníci jsou jim k dispozici na třech místech v Novém Boru a prostory nám nestačí. Pomozte nám dostat služby pod jednu střechu. Díky vašim darům dostavíme Dům rodiny.

Sklářská firma LASVIT zdvojnásobí náš dar.

Příspěvek 500 Kč tak nakonec bude znamenat 1 000 Kč na stavbu Domu rodiny.

Získáte certifikát s pracantem, kterého jste darovali.

Certifikát můžete darovat někomu blízkému. Při platbě si vyberete, zda chcete certifikát elektronicky nebo v tištěné podobě a napíšete vlastní věnování.
Elektronický certifikát vám odešleme na emailovou adresu i s věnováním, které jste zadali při platbě.  Poté je možné certifikát vytisknout a předat osobně, anebo přeposlat email kamarádovi, rodině či komukoliv jinému, koho chcete takto obdarovat.
Papírový certifikát si vyzvednete osobně nebo vám jej zašleme poštou. Věnování pak dopíšete ručně doma a dárek sami předáte.

Vystavíme vám potvrzení o daru. 

Snížíte si tak základ daně. Posíláme jej automaticky na přelomu ledna a února. Přečtěte si, kdo má nárok na odečtení daru ze základu daně.

Naši nejzranitelnější, děti a jejich rodiče, se nám budou moci v bezpečí a klidu svěřit s citlivými rodinnými problémy. Řešíme vztahy v rodině a rozvody, ztrátu bydlení nebo práce, zadlužení dětí i dospělých nebo problémy dětí ve škole. Staráme se, aby děti vyrůstaly v rodině a ne v ústavech. Pozornost věnujeme i prevenci a péči o nejmenší v mateřském centru a dětské skupině.

V novém Sociální centru Dům rodiny budeme mít čtyři samostatné konzultovny pro individuální rozhovory s klienty, dvě velké učebny, volnočasový klub pro děti a mládež, tréninkovou kuchyni a tréninkovou dílnu. Venku vybudujeme hřiště pro děti a plánujeme zde komunitní zahradu.

Parťáci u míchačky jsou spojení pevným poutem, a proto jsou sehraný tým. Jeden bez druhého by neznamenali nic. Stejně jako v rodině, a to i pěstounské! Pěstouni se stávají nepostradatelnými životními parťáky pro děti, které zůstaly bez rodičů.

Správně vidíme jen srdcem. Přečtěte si příběh pěstounů, kteří přijali do rodiny tři děti.                                                           

Bobr Snaživec je statečný. Potřebuje vaše ocenění, aby měl chuť do práce a dařilo se mu. Stejně jako děti nebo rodiče v Občanské poradně. Hledají povzbuzení a víru, že každý problém má své řešení, když se člověk pustí s odvahou do práce.

„Našel  jsem zde dobré rady, jak obnovit komunikaci s maminkou mé malé dcery. Byla to mě jedinečná příležitost pochopit, co se dělo po skončení našeho vztahu.“                                                                 Libor, učitel

Humor a nadhled zednického mistra Pana Lorence na naší stavbě nesmí chybět. Pomáhá ochotně a rád. Co bychom si počali bez jeho rad a výčtu potřebného materiálu? A hlavně nehoupat! I my se snažíme u klientů posilovat nadhled nad problémy, které život přináší.

Jelen Intelektuál je důvtipný a samostatný. Nenapíná svaly a nepotí se. A přesto! Jak postavit dům, když jej nikdo nevymyslí? Praktické rady a informace o chodu domácnosti a výchově dětí předávají i naše sociální pracovnice, které chodí za klienty přímo do rodin.

Ilona zůstala s dluhy s miminkem sama. Jak to dopadlo?

Medvěd Vořežprut pomáhá překonat bezradnost. Je nenápadný a k velké práci jej na stavbě nepustí. Ale kdo má lepší přehled o tom, kde co leží, a dokáže rychle podat, co je potřeba? Přesně jako poradci na školách. Sami dům nepostaví, ale zato vědí, kam se obrátit, když si člověk se svými dětmi přestane vědět rady.

„Děkuji za mediaci. Je to dobrá forma řešení sporů našich dětí. Vojta je určitě otevřenější a komunikativnější. Nabývá na sebevědomí a poznává nové lidi. Moc děkuji za svého syna.“                 Jana, Nový Bor

Bez velkých maličkostí to jde jen těžko. Zpocená veverka je tak malá, že snad ani nemůže zastat pořádnou práci. Ale dokáže trpělivě a neúnavně louskat oříšek, až se jí to nakonec podaří. Stejně tak se v NZDM Vafle snažíme postupně získávat důvěru u dětí, které už všem dospělákům přestaly věřit.

Co říkají sami děti? 

Děkujeme firmám, které už zdvojnásobily dary individuálních dárců.

Chcete-li se stát partnerem projektu nebo mediálním partnerem projektu kontaktujte Janu Matyášovou – 608 000 373, matyasova@rodinavcentru.cz.

366 182 Kč vybráno

90 dárců

8 pravidelných dárců