C´EST LA VIE – interaktivní hra na život

26. května náš Klub Vafle pořádal další, již čtvrtou hru pro poslední ročníky základních škol o úskalích zařizování si dospělého života. Tentokrát byla do hry vtažena třída devátého ročníku ZŠ Náměstí. Zaměstnanci Rodiny v centru se opět zhostili rolí úředníků a učitelů a žáci ve dvojicích si budovali život; vybírali studijní obor, absolvovali přijímací zkoušky, potom závěrečné či maturitu, někdo dosáhl i na vysokoškolské studium. Obstarávali si bydlení, práci a stravování. A různě úspěšně hospodařili se svými penězi. A někteří spadli do osidel lákadla zdánlivě snadného zisku v herně. Měli také možnost přidat se do dobrovolnického programu a vybrat si náplň volného času. A hlavně: celý čas být ve střehu a hlídat všechny údaje, které podepisují a neztratit své dokumenty!

Každý se o sobě něco dozvěděl. Jak „snadno“ se rozhoduje. Co ovlivňuje jeho volbu. Jak je ovlivnitelný. Jak je opatrný při jednání. Zda je trpělivý. A celé dopoledne proběhlo jako vždy: děti hru braly velmi vážně, ale také se bavily. Připadalo jim, že bylo na ni málo času, přestože zde strávili několik hodin.

Tým Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Vafle hru stále vylepšuje a obohacuje a jistě by byla zajímavá zkušenost absolvovat ji i podruhé. Co říkáte, absolventi? 🙂

Pozor na hazard! Vždycky vyhrává herna! Výjimky potvrzují pravidlo, ale proč zrovna vy byste měli být tou výjimkou?

Jakou práci chci? Jistotu za málo peněz, brigádu  na chvíli za hodně peněz…

 

Výběr je veliký.

 

Na byťáku si dávejte pozor. Jak nebudete mít v pořádku všechny dokumenty, dvě hodiny ve frontě byly k ničemu. Budete muset přijít znovu.

 

Na jaké jídlo máme peníze? Nebo chceme na jídle šetřit?

 

Závěr hry, zpětná vazba z obou stran. Tentokrát  ani žáci nepoztráceli tolik maturitních vysvědčení řidičáků ;). A pokud nic jiného, náhodně namíchané dvojice spolu dokázaly spolupracovat a nepoprat se!!