Běh, divadlo i Martinské trhy – to bude podzimní oslava 15 let Rodiny v centru

Připravili jsme pro vás tři podzimní akce, které se ponesou v duchu oslav 15-letého výročí naší organizace. Příznivci běhu a turistiky se budou moci zúčastnit v neděli 4. října Běhu Slavíček jako ambasadoři Rodiny v centru. V sobotu 17. října proběhne Oslava 15 let Rodiny v centru v Navrátilově sále. K vidění bude zpěvák Jan Bendig a divadelní hra Klíče na neděli v podání divadelního spolku Pryskadlo. V sobotu 14. listopadu bude na Vedlejší koleji Martinský trh, který dává prostor místním designerům a výrobcům, a svatomartinský lampionový průvod.

Během podzimu bude Rodina v centru ještě sídlit v Komunitním centru. Svoji další éru však zahájíme v novém Sociálním centru Dům rodiny, které se staví na cyklistickém ovále v blízkosti centra města. „Na nový dům se těšíme my i naši klienti. Současné prostory v Komunitním centru zdaleka neposkytují dostatek místností, ani soukromí a bezpečí pro naše klienty.“ Uvádí Petra Vlčková, ředitelka Rodiny v centru.

Získali jsme na stavbu Sociálního centra dotaci z IROP a nyní sháníme peníze na kofinancování a nákup pozemku. „I vy můžete pomoci. Přijďte na jednu z našich podzimních akcí. Nebo můžete sobě či svým blízkým „koupit pracanta“, který symbolicky pomůže při stavbě Domu rodiny“, uvádí Jana Matyášová, PR specialistka organizace. Děkuje všem, kteří podpořili konání podzimních akcí: organizátorovi Běhu Slavíček – Okrašlovacímu spolku Sloup, divadelnímu spolku Pryskadlo, které vystoupí v rámci benefice bez nároku na honorář, městu Nový Bor i spolku Vedlejší kolej.

V Domě rodiny budou sídlit tři sociální služby pro rodiny s dětmi: odborné sociální poradenství Občanská poradna, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež NZDM Vafle a sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Štafeta. Na 400 m2 budou k dispozici 4 místnosti pro individuální konzultace, 2 učebny a volnočasový klub, tréninková kuchyně i dílna. Na zahradě vznikne hřiště pro děti a je zde plánovaná komunitní zahrada.