14. června můžete pomoci dětem na Novoborsku

Liberecká nadace Euronisa pořádá v pátek 14. června v Novém Boru finanční sbírku Pozvedněte slabé. Peníze využije místní nezisková organizace Rodina v centru, která odbornými sociálními službami zlepšuje život dětí na Novoborsku.

Ve městě potkáte dobrovolníky, studenty z VOŠ sklářské a SŠ Nový Bor, kteří budou prodávat magnetky a kovové přívěšky se žetonem do nákupního košíku v hodnotě 30 Kč. Dále můžete přispět i do pokladniček, které budou umístěny v knihkupectví Kosmas, v Kino Kavárně, v podnikové prodejně Crystalexu a konečně v Kavárně Mňau Cafe ve Sloupu v Čechách.

Přispět lze také buď na účet UniCredit Bank v Liberci. Číslo účtu je 705 705 705/2700. Další možností je zaslání dárcovské SMS ve tvaru DMS EURONISA 30 na číslo 87 777 (ekvivalent je místo 30, napsat 60 nebo 90). Příspěvek se tak dvojnásobně až trojnásobně navýší.

Jde již o sedmnáctý ročník sbírky. Od svého založení vynesla více než 6,7 milionů korun. V ulicích měst libereckého kraje a Šluknovského výběžku se vybíralo na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací. Co se v konkrétním městě vybralo, to tam také bylo rozděleno.

Rodina v centru peníze využije na organizaci Fotbálkové ligy pro děti a mládež ze sociálně nepodnětného prostředí z Novoborska.  Turnaje Fotbálkové ligy vedou ke zvýšení motivace dětí a mládeže pracovat na sobě sama. Musí pravidelně trénovat, dodržovat stanovená pravidla, učí se spolupracovat v rámci týmu a dodržovat základy slušného chování a disciplíny. Leckdy poprvé v životě zažívají úspěch vybojovaný vlastním úsilím. Zlepšete život dětí na Novoborsku a pozvedněte slabé.