Co je NZDM ?

NZDM je Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.

Název služby: NZDM Vafle

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vafle nabízí dětem a mladým lidem ve věku 6 – 26 let v Novém Boru a okolí : pomoc, radu a podporu při řešení problémů, se kterými se každý den setkávají, bezpečný prostor pro trávení volného času a realizaci aktivit nápadů, podporu a pomoc při realizaci jejich aktivit a nápadů. Těmito činnostmi přispívá ke zlepšení jejich sociální situaci.

Zásadní význam klubu je v poradenské a preventivní činnosti – umožňují dětem a mládeži si popovídat, nebo se svěřit se svými problémy, které mohou za pomoci pracovníků vyřešit. Vytváří pro děti chráněný prostor, v němž dospívající najde svoje místo, což je přesně to, co v mnohdy hledají. Mohou na klubu realizovat své nápady, rozvíjet svůj talent a apod. Mládež je během pobytu v klubech chráněna a zároveň s nimi mohou pracovníci pracovat na jejich individuálním plánech, které společně vytváří klient a pracovník klubu.

V každém klubu rovněž platí přesná pravidla a sankce při porušení těchto pravidel.

Služba je poskytovaná zdarma.

Cílová skupina

Primární cílovou skupinou jsou děti a mládež v Novém Boru a okolí ve 6 – 26 let. ohroženi nepříznivou sociální situací v období dospívání (např. problémy doma, ve škole a v partě, nudou, nemít si s kým popovídat, řešením konfliktů a podobně).

Otevírací doba Nový Bor

Cedule otvĂ­raÄŤka 1-page0001

Adresa 

Rodina v centru, z.ú., Nemocniční 369, Nový Bor 473 01

Kontakt

Bc. Kateřina Bachtíková, vedoucí služby

776 406 653, bachtikova@rodinavcentru.cz

NZDM Vafle ve Cvikově

 

 

 

 

 

 

Vančurova 261,  Cvikov

Provozní doba ve Cvikově:

Úterý:  14 – 18 ambulantně i terénně

Středa:  14 – 17 ambulantně i terénně

 

FB NZDM Vafle

NZDM Vafle leták ke stažení.

 

 

NZDM Vafle je od 1.1.2016 registrovanou sociální službou. Na činnost se vztahuje zákon o sociálních službách 108/2006 sb.