Taneční kroužek

 

BENGALUNE ČAWE V ROCE 2015 

Taneční kroužek Bengalune čawe funguje od března 2014 v rámci volnočasového klubu v Komunitním centru.

Od nového roku v tanečním kroužku nastalo pár změn. Nově je vedoucí tanečního kroužku Monika Turková, maminka tří dětí, která se ráda věnuje dětem a tanci.

Také se změnil čas, kdy se kroužek schází a trénuje.

Každé pondělí a středu od 17 – 19 hodin. Každý pátek od 16 – 19 hodin. K dispozici mají prostornější místnost v Komunitním centru.

Kroužek má v plánu vystupovat na různých akcích a soutěžích.

Taneční kroužek  je součástí projektu „Podpora vzdělávání romských dětí a mládeže v Komunitním centru v roce 2015. “

Projekt finančně podpořili Nadační fond Albert v rámci grantového programu KÁVOMATY POMÁHAJÍ 2015, MŠMT, Liberecký kraj. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-mala-rgb_veta

 

 

albert  bez názvu  stažený soubor

 Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

 

 

BENGALUNE ČAWE V ROCE 2015

IMG_8268

 

 

 

Září

V září se pomalu soubor chystá na akci, která proběhne 14.11. 2015 v Praze. Soubor se moc těší na vystoupení a doufáme, že se v soutěži umístí mezi prvními 🙂 .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    romsky ples a soutez 2015-page-0

 

 

Červenec – Srpen 

Během prázdnin se ke starším dívkám přidaly mladší děti ve věku 4 – 13 let. Trénují společně. Nejmladší člence souboru jsou 4 roky 🙂 .

Děvčata společně plánují na různých akcích vystupovat i s mladšími kolegy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Červen

V červnu vystupovala děvčata na Narozeninové zahradní slavnosti. Občanské sdružení Rodina v centru oslavovala 10 let fungování v Novém Boru.  Akce se účastnila většinová a menšinová společnost.

Více fotografií naleznete zde.

290   295

 

 

 

 

Květen

V květnu se děvčata z kroužku připravovala na vystoupení na Narozeninové oslavě Rodiny v centru, která proběhne 13.6. 2015. Děvčata jsou také pozvaná na taneční soutěž v Mimoni, kterou pořádá občanské sdružení Lampa.

0615_zahradni_slavnost-001   plakat1

 

 

Duben

Dne 8.4. 2015 se poprvé soubor přestavil s novou vedoucí, Monikou Turkovou, na „Dni otevřených dveří“ v prostorách Komunitního centra. Děvčata vystoupila a ukázala 4 různé sestavy, které se skládaly z romského čardáše, maďarského čardáše a moderního tance. K děvčatům se i nově přidala čtyřletá Valerie, která u nás navštěvuje předškolní klub. Cílem celé akce bylo představit veřejnosti služby, které v rámci volnočasového klubu nabízíme a kterých můžete zdarma využít. S touto akcí jsme i oslavili mezinárodní den Romů, který na tento den připadá.

Více fotografií naleznete zde.

Děvčata rovněž vystupovala v Rumburku v rámci tanečního festivalu.

Více fotografií naleznete zde.

IMG_8254        IMG_8251

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

BENGALUNE ČAWE V ROCE 2014 

 

 

 

Bengalune čawe je název tanečního kroužku, který vznikl v rámci Odpoledního volnočasového klubu v Komunitním centru. Kroužek funguje od konce března 2014. Kroužek vede Jolana Balogová,maminka tří dětí, které pravidelně navštěvují Předškolní klub a Odpolední klub. Momentálně kroužek navštěvuje cca 10 dětí ve věku 13 – 18 let. Kroužek probíhá každé pondělí a středu od 15 do 17 hodin a každý pátek od 16 do 19 hodin. Více se také dozvíte na facebookové stránce zde .

 

Sháníme pro taneční kroužek HI-FI věž s reproduktory.

Děkujeme předem za pomoc!

Prosinec

Děvčata z Bengalune čawe se účastnila akce – Den plný hudby, kterou pořádala naše organizace Rodina v centru. Kroužek vystupoval během hudebního workshopu, který vedl Ernest Dančo a Milan Dančo. Poté vystupovaly na večerním koncertě kapely Gipsy Kubo. Děvčata, tak prezentovala svou činnost na veřejnosti a tím i reprezentovaly Komunitní centrum.

Fotografie a videa naleznete zde .

    

 

 

Říjen

V tomto měsíci vyrazila děvčata s tanečním kroužkem do Prahy!

V rámci akce „Romský Bašavel“, který organizovala pražská organizace R- Mosty a v rámci křtu nového CD romské kapely Gypsy Spirit v čele s Vojtou Lavičkou , vystupovaly celkem dvakrát. První tanec byl modernější a druhý byl romský čardáš. Celá akce se konala v klubu Cross v Holešovicích. Pro děvčata to byla velká zkušenost a velká čest vystupovat na takto velké akci. Více o akci naleznete na www. r-mosty.cz .

Fotografie naleznete na www.rajce.idnes.cz/rodinavcentru2014.

             

 

 

 

Září

První akcí po prázdninách. kde taneční kroužek vystupoval, byl romský stan – ROMA BIG TOP. Akci byla zaměřená na školy – žáky 2 .stupně. Cílem bylo představit romskou hystorii, kulturu, jazyk apod. Akci pořádala Pražská společnost bloumající veřejností. Naše organizace Rodina v centru se podílela na této akci s pomocí propagace, komunikace se školami a pomoc s organizací na místě. Děti z kroužku vystupovaly na akci po oba dny. Akci hudebně doprovázeli Gypsy spirit v čele s Vojtou Lavičkou, Bitumen Beat,Mario Bihari a Gypsy Bor Band.

Pro děti to byla opravdu velká zkušenost !

            

 

 

 

 

Srpen

V sobotu 2.8.  se taneční kroužek účastnil festivalu Napříč ulicí v Mimoni. Akci organizovalo občanské sdružení Lampa.  Děti zde celkem vystupovali dvakrát. Vedoucí kroužku, Jolana Balogová dokonce celou akci moderovala. Akce se účastnili i jiné taneční kroužky, fotbalová družstva, která zde odehrála zápas a hudební skupiny jako Gypsy Bor Band z  Nového Boru a Gypsy Styl Mělník .

   

 

 

 

Červen

Červen pro děti byl měsícem různých vystoupení a skvělých zážitků!

Bengalune čawe poprvé vystoupily v Praze. V Cafe v Lese vystoupily společně s romskou autentickou rapovou skupinou De La Negra. Vystoupení proběhlo skvěle a pro děti to byl skvělý zážitek a velká zkušenost.

Děti se účastnily i Multikulturního festivalu v Ploužnici u Mimoně, kde vystupovaly jako jeden z hlavních tanečních souborů.
Nechyběly ani na Zahradní slavnosti, kterou pořádalo naše sdružení Rodina v centru. Vystoupení krásně doplnilo atmosféru celé akce a mohli jsme tak představit veřejnosti jednu z činností Komunitního centra.

 

 

 

 

 

 

 

Bengalune čawe podpořili vystoupením Adélku, holčičku, která potřebuje nové naslouchátko. Vystupovali společně s místní skupinou Gypsy New Bor. Charitativní akci pořádala DDM Smetanka.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Květen

Bengalune čawe se připravují na nabitý červen!
Děti z taneční kroužku se připravují na červen, který bude nabitý akcemi, na kterých vystoupí. Bengalune čawe vystoupí na pražské akci De La Negra v Café v Lese, kde vystoupí společně s autentickou romskou rapovou skupinou De La Negra. Také vystoupí na multikulturním festivalu v Ploužnici u Mimoně. Chybět nebudou ani na Zahradní slavnosti, kterou pořádá občanské sdružení Rodina v centru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duben

Děvčata z Bengalune čawe byla poprvé vystupovat na taneční soutěži v Kuřivodech u Mimoně, kde dosáhly na 4. místo ze 14 tanečních souborů. Vzhledem k tomu, že kroužek funguje krátce , je umístění velkým úspěchem. Pro děti byla tato akce velkou motivací.

Fotografie ze soutěže naleznete zde.