Koncert Idy Kelarové a pěveckého souboru Čhavorenge s Českou filharmonií

Romano drom 2016 - plakát

 

Srdečně Vás zveme na jedinečný koncert v Novém Boru! 

Dne 9.8. 2016 od 20.00 v Letním kině

Vstupné je zdarma

Ida Kelarová, světově uznávaná hudebnice vystoupí s pěveckým souborem Čhavorenge v Letním kině v Novém Boru. Soubor Čhavorenge je výsledkem letní školy Romano drom (romská cesta), která letos proběhne na Šluknovsku v termínu 30.7. – 13.7. 2016. V souboru je celkem 60 dětí ve věku 12 – 18 let, které pocházejí z České a Slovenské republiky. Jde o děti talentované, které pochazájeí ze sociálně vyloučených lokalit, ghett , osad, které potřebují pomoci s rozvíjením svého talentu. Na projektu Romano drom pracuje Ida Kelarová se svým uměleckým týmem Miret, z.s.  společně s Českou filharmonií.

Cílem projetku je naučit děti a mládež, že talent nestačí, že je potřeba jej rozvíjet a pracovat na něm. Děti se učí o romské histori, kultuře, tradicích, získávají sebedůvěru, poznávájí svou identitu, zároveň motivují další děti a své vrstevníky.

Význam a naprostou mimořádnost projektu si uvědomuje také Česká filharmonie, jejíž hudebníci na koncertech doprovodí soubor Čhavorenge. Česká filharmonie se do projektu zapojí již už po třetí. Hlavní součástí koncertního programu bude současná romská tvorba, krásné písně, které pro děti skládá Desiderius Dužda, jeden z nejvýznamnějších současných rosmkých skladatelů, v aranžích Martina Hyblera.

Na koncertech vystoupí spolu Ida Kelarová se svým uměleckým týmem, s Českou filharmonií a se sborem Čhavorenge  vystoupí i neromské děti. A tak se  v publiku i na jevišti promísí Romové a Neromové, což napomůže k boření předsudků a snižování rasismu a xenofobie ve společnosti, i v této konkrétní oblasti.

 

Více se dozvíte na www.miret.cz

Rodina v centru, z.ú. pomáhá s propagací této akce.

Komentáře nejsou povoleny.