Já bych pracoval, ale je tu ALE!


Dne 31.05. 2017 se v prostorách NZDM Vafle konala beseda o možnostech práce a brigád pro starší klienty nízkoprahového zařízení pro děti a mládež NZDM Vafle.

Do besedy se aktivně zapojilo 11 klientů ve věku 14-21 let. V tomto věku je těžké si práci či brigádu najít.

Během celoroční práce řeší pracovníci různé problémy klientů, ze kterých momentálně vzešla potřeba řešit soubor otázek, na které jsme díky účasti externí konzultantky Úřadu práce získali hodnotné odpovědi.

Jednalo se například o tyto otázky: Od kdy můžu na brigádu? Kolik můžu dělat hodin? Kde brigády hledat? Proč je důležité mít pracovní smlouvu nebo dohodu o provedení práce? Rizika práce „na černo“ a podobně.

Firem, které dají mladým lidem práci a možnost seberealizace v takto útlém věku je málo, proto budeme rádi, když se nám firmy, které o zaměstnávání mladých lidí mají zájem, přihlásí.

Co a pro koho je NZDM Vafle určena? Jsme tu pro všechny od 6-26 let. Bez rozdílu věku, rasy, vyznání a názorů. Naše práce je pomáhat mladým lidem, kteří pomoc potřebují ať už kvůli své sociální situaci, nepříznivým podmínkám doma, ve škole, v okruhu svých vrstevníků nebo jenom „obyčejné“ problémy spojené s dospíváním. Nebo je tu prostě možnost trávit volný čas v bezpečném prostředí našeho klubu.

Zakládáme si na otevřeném a individuálním přístupu ke každému jednotlivci. Snažíme se dělat práci srdcem a tak, abychom pomáhali a podporovali mladé lidi na jejich cestě dospíváním, jak nejlépe dovedeme.

Klub NZDM Vafle je otevřen každé úterý a čtvrtek od 14 – 17 hodin a ve středu od 15 – 18 hodin v ulici Nemocniční 369, Nový Bor. V pondělí se pohybujeme v terénu. Potkat nás můžete například v městském parku, na cyklistickém ovále, v Arnultovicích na hřišti, na sídlišti Rumburských hrdinů.

V případě zájmu o činnost NZDM Vafle se dozvíte více na stránkách www.rodinavcentru.cz nebo na našem telefonním čísle 776 406 653.  Rádi bychom vás také pozvali na Zahradní slavnost Rodiny v centru, z.ú., která proběhne v pátek 23.6. 2017 od 16 hodin.  Mimo jiné zde proběhne prezentace NZDM Vafle.

Oldřich Prokop, kontaktní pracovník NZDM VAFLE.

PRÁCE

Komentáře nejsou povoleny.