Prázdninové výlety

 

 

 

 

 

V rámci projektu jsme během letních prázdnin uspořádali  14 celodenních výletů pro děti ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí.

Celkem se jich zúčastnilo 23 dětí, některé z nich s námi jezdily pravidelně. Převážně šlo o výlety do vzdělávacích, ekologických a kulturních institucí, nebo výlety na hřiště či do přírody. Všechny byly zaměřené na rozvíjení čtenářské a matematické gramotnosti. Děti nenásilnou formou četly různé informace a počítaly snadné příklady, k tomu si vždy domů odvezly spoustu nových zážitků, poznání nových a zajímavých míst, nové dovednosti…

Během výletů jsme dětem zajistili pedagogický dozor, dopravu, vstupné, občerstvení a oběd zcela zdarma.

Některé výlety se odehrávaly v blízkém okolí Nového Boru, z nich stojí za zmínku například ten do Lesního divadla ve Sloupu, kde si děti nastudovaly a zinscenovaly pohádku o Zlatovlásce.

Za některými cíli se však cestovalo i daleko. Například v našem krásném hlavním městě byly děti hned dvakrát, nejprve v Národním technickém muzeu, a potom na Pražském hradě.

Nadšení a radost dětí byla veliká a také nakažlivá, takže už teď můžeme slíbit, že i o příštích letních prázdninách nás čeká spoustu výletů za vzděláním a dobrodružstvím. Neváhejte nás během roku kontaktovat s vašimi návrhy na zajímavá a krásná místa našeho kraje, kam se třeba vaše děti touží podívat.