DLUHOVÁ PORADNA POMOHLA ŽENĚ UNIKNOUT EXEKUCI

DLUHOVÁ PORADNA POMOHLA ŽENĚ UNIKNOUT EXEKUCIDo Dluhové poradny, kterou provozuje nezisková organizace Rodina v centru, přišla v lednu žena ve velmi nepříznivé životní situaci. Dozvěděli jsme se, že je na mateřské dovolené a sama se stará o dvě malé děti, protože ji bývalý přítel opustil ještě jako těhotnou. Bývalý partner jí dlouhodobě nevyplácí výživné, takže se zprvu snažila nedostatek penězvyřešit půjčkou. Tu ale bohužel v dalších měsících nebyla schopna splácet a rozhodla se tedy využít v bance nabídky kreditní karty. Tím se dostala do dluhové pasti a situace se jí vymkla kontrole.

Zahájili jsme společné kroky. Pomohli jsme klientce podat trestní oznámení na bývalého přítele z důvodu dlužného výživného. Společně jsme zmapovali její finanční situaci a zjistili jsme, že kromě rodičovského příspěvku nepobírá žádné jiné dávky hmotné nouze, ačkoliv jako samoživitelka má na ně nárok. Navštívili jsme tedy pracoviště státní sociální podpory úřadu práce, vyzvedli potřebné formuláře a společně je vyplnili. Zkompletovali jsme dokumentaci ke všem finančním závazkům a společně s klientkou kontaktovali všechny věřitele. S věřiteli jsme vyjednali podmínky pro splácení závazků a nastavili splátkový kalendář.

Výsledkem naší tříměsíční práce je, že se žena vyhnula exekuci, která by jí při nesplácení dluhů hrozila. V současné době je schopna splácet své závazky. Byly jí přiznány dávky hmotné nouze a bývalý přítel jí začal vyplácet výživné. Její dcera začala navštěvovat předškolní klub a po dobu pobytu dítěte v tomto zařízení chodí maminka na tři hodiny denně na brigádu, kterou jsme jí pomohli najít. Rodina je po finanční stránce stabilizovaná a jejím členům se daří lépe.

Dluhová poradna je otevřena v Purkyňově ulici č.p. 65, Nový Bor (Zahradní ulice), schůzku si můžete domluvit na telefonním čísle 777 137 675

Komentáře nejsou povoleny.