Aktuality

Štafeta – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Vás zve dne 21.7.2017 na společný pěší výlet do Sloupu v Čechách spojený s koupáním.

Výlet-koupání-plakát

Plakát ke stažení zde: Výlet – koupání – plakát

 

 

Štafeta – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Vás zve dne 20.7.2017 na besedu na téma „Plánování rodinného rozpočtu“

beseda SAS - Hospodaření domácnosti - plakát-1

plakát je ke stažení zde: beseda SAS – Hospodaření domácnosti – plakát

 

Výlet s klienty SAS za krásami Lužických hor

Dne 14.7.2017 se  uskutečnil výlet s klienty sociálně aktivizační služby (SAS) Rodiny v centru z.ú. za krásami Lužických hor spojený s environmentální tématikou. Společně s rodiči a dětmi jsme uskutečnili výlet autobusem na Prácheň, kde jsme navštívili národní přírodní památku Panskou skálu .Tato památka je známá především tím, že se zde natáčel pohádkový film Pyšná princezna a francouzský film o kouzelníkovi Merlinovi. Odtud jsme se pěšky vydali do Prysku, který se stal v roce 2016 Vesnicí roku libereckého kraje a druhou Vesnicí roku 2016 v celostátním kole. Cestou jsme sbírali lesní plody, které dětem velice chutnaly. Naše kroky nás zavedly i do Cikánských jeskyní, které dříve sloužily jako pískovcový lom, převážně na štuky. V Horním Prysku jsme společně navštívili areál požární nádrže kde si děti užily spoustu zábavy na dětském hřišti. Poté jsme se vydali nově zřízenou Meixnerovou pohybovou stezkou směrem do Dolního Prysku. Tato lesní stezka byla pojmenována podle významného místního znalce, učitele a kronikáře Franze Meixnera, působícího v obci od počátku druhé světové války, a je spojnicí mezi Dolním a Horním Pryskem. Děti si cestou vyzkoušely cvičební prvky, které jsou rozmístěny po celé trase. Znaveni z výletu jsme se společně  vrátili autobusem zpět do Nového Boru.

Děkujeme Vám všem za Vaši hojnou účast a těšíme se na naše další společné akce.

DSC00669 DSC00709 DSC00752 DSC00825

Štafeta – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Vás zve dne 14.7.2017 na výlet za krásami Lužických hor. 

výlet SAS - Prysk - plakát-1

plakát ke stažení zde: výlet SAS – Prysk – plakát

Výlet spojený se sběrem borůvek

Dne 20.6.2017 se uskutečnil výlet s klientkami Sociálně aktivizační služby (SAS) Rodiny v centru z.ú. na Vyhlídku v Novém Boru. Matky byly seznámeny, že ne všechny lesní plody musí svým dětem kupovat v obchodě a že některé z nich lze nalézt i ve volné přírodě. V příjemném prostředí lesa jsme si navzájem předaly informace o tom  jak provádět sběr lesních plodů a jak s nimi dále nakládat.  S maminkami jsme si předaly  zkušenosti s vlastními recepty a další informace o využití lesních plodů v kuchyni. Borůvek bylo všude plno a tak si jejich sběr užily hlavně děti, které se domů vracely s plnými břichy. Výlet byl zakončen krátkou návštěvou dětského hřiště, kde si děti užily spoustu zábavy na houpačkách a prolézačkách.

DSC00489 DSC00513 DSC00517DSC00454

Beseda „Veselé zoubky“

Dne 14.6.2017 v komunitním centru  proběhla beseda pro klienty sociálně aktivizační služby (SAS) pod názvem „Veselé zoubky“. Klientky se dozvěděly informace týkající se dentální hygieny. Naučily se jak pečovat o svůj chrup a chrup svých dětí. Děti se zábavnou formou naučily jak si správně čistit zoubky. Maminky s dětmi vyplňovaly básničku o zubech. Všechny maminky správně básničku dokončily a zasmály se u toho. Vzájemně si vyměňovaly informace z praktického života, jak své ratolesti učí správně pečovat o chrup, jaký vliv má strava na stav našich zubů a dále byly poučeny o nutnosti dodržovat pravidelné preventivní lékařské prohlídky u zubních lékařů. Na závěr maminky s dětmi vybarvily omalovánky na téma zubní hygiena a děti si odnesly sponzorské dárkové balíčky z DM drogerie v Novém Boru, za které bychom chtěli touto cestou ještě jednou velice poděkovat.

20170614_095614 20170614_095114 20170614_09124520170614_081446

Výlet s klienty spojený s opékáním špekáčků

Dne 12.6.2017 se uskutečnil pěší výlet s klienty sociálně aktivizační služby (SAS) Rodiny v centru z.ú. okolím Nového Boru spojený s environmentální tématikou. Společně s rodiči s dětmi jsme uskutečnili procházku po cyklistickém areálu, který dětem poskytuje využití pro řadu sportovních a volnočasových aktivit. Výlet jsme zakončili piknikem u veřejného ohniště, kde jsme si společně s klientkami opekli špekáčky. Výlet sloužil nejen k ukázce, jak je možné trávit volný čas s dětmi, ale zároveň jeho účelem bylo stmelení kolektivu a vytvoření nových sociálních vazeb.

IMG_1237IMG_1265

Beseda – Zdravá výživa

Dne 31.5.2017 proběhlo posezení u kávy s klientkami Sociálně aktivizační služby (SAS) Rodiny v centru z.ú. na téma Zdravá výživa dětí. Matky byly seznámeny se základy zdravé výživy dětí. V příjemném prostředí jsme si navzájem předaly informace o tom, jakým způsobem ke zdravé výživě v domácím prostředí přistupujeme, předaly jsme si cenné rady ohledně přípravy celodenní stravy. Jedna z klientek přinesla na ochutnávku své domácí zavařeniny a croissanty.  Klientky si mezi sebou předaly recepty a návody na přípravu zdravého jídla. Posezení u kávy se klientkám velice líbilo a společně jsme se domluvily na dalších společných akcích a výletech. Mezi nově plánované akce patří samosběr jahod a následná společná příprava domácích džemů a marmelád, opékání buřtů nebo absolvování výletu za krásami Lužických hor.

Výlet do Sloupu v Čechách

V jarních a letních měsících pořádáme výlety pro rodiny s dětmi. Poslední výlet se uskutečnil v měsíci květnu 2017. Jednalo se o pěší poznávací výlet pro rodiče s dětmi do Sloupu v Čechách spojený s environmentální výchovou. Tyto venkovní aktivity jsou u rodin velmi oblíbené. Pravidelně pořádáme setkání rodičů formou besed na různá témata ( dentální hygiena, zdravá výživa,…) nebo setkání rodin na dětských hřištích.

DSC00073 DSC00095

 

Pozvánka

Zveme Vás na besedu pro rodiče s dětmi na téma Zdravá výživa dětí, která proběhne dne 31.5.2017 od 9:00h v prostorech Předškolního klubu Komunitního centra v Nemocniční ulici 369.

50000000  Zdravá výživa dětí – plakát

 

Pozvánka

Zveme Vás na besedu na téma Prevence zubního kazu u dětí dne 16.5.2017 od 9:00h v prostorech Předškolního klubu Komunitního centra v Nemocniční ulici 369.

images

Čištění zoubků plakát