Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Štafeta. Seznamte se!

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Štafeta (SAS) se stará o rodiny s dětmi a rodiče samoživitele. Služba je poskytována ambulantně v Komunitním centru v Nemocniční ulici nebo terénní formou, nejčastěji u klientů v jejich domácím prostředí.

Zaměstnanci Rodiny v centru pomáhají rodičům s dětmi s přípravou na povinnou školní docházku, doučují a připravují dětské klienty do základní školy ve vhodném a bezpečném prostředí Komunitního centra.

S rodiči řeší otázku výchovy dětí, bydlení nebo vedení domácnosti. Klienti mají možnost využít doprovodů k lékaři, nácvik jednání s úřady, zprostředkování účasti v rekvalifikačních kurzech ve vzdělávacích agenturách a pomoc s hledáním vhodného zaměstnání.

Velmi přínosnou službou je Předškolní klub pro děti od 3 do 6 let, který je provozován v dopoledních hodinách v prostorách Komunitního centra. Malí klienti se učí základním dovednostem a venkovními aktivitami či různými formami her se připravují na předškolní vzdělávání.

Oblíbená jsou setkání rodin na dětských hřištích nebo tematické výlety, které pro rodiny s dětmi služba pořádá především v jarních a letních měsících. V květnu 2017 proběhl pěší poznávací výlet do Sloupu v Čechách zaměřený na environmentální výchovu.

Dalšími skupinovými aktivitami jsou besedy na různá témata. Ve středu 31. května proběhlo tematické posezení u kávy. Klientkám se podávaly informace o základech zdravé výživy dětí a přípravy vyváženého celodenního jídelníčku. Proběhla ochutnávka domácích zavařenin a croissantů, které připravila jedna z klientek. Předávali se recepty a návody na přípravu zdravých jídel. Během letních měsíců je plánován společný sběr jahod a následná příprava domácích džemů, opékání buřtů a výlet za krásami Lužických hor. Pro klienty Sociálně aktivizační služby Štafeta jsou to aktivity, které jim pomáhají k opětovnému návratu do společnosti.

SAS_VÝLET ZDRAVÁ VÝŽIVA_SAS

Komentáře nejsou povoleny.