4. fotbálkový turnaj NZDM klubů v České Lípě

Dne 24.5.2017 se konal již 4. turnaj NZDM ve stolním fotbale. Tentokrát se turnaj odehrál v Klubu Koule v České Lípě a zúčastnilo se ho celkem 40 hráčů ze 4 klubů.  V mladší kategorii zvítězila děvčata Petra a Štěpánka z NZDM Lampa Mimoň, 2. místo patří Pepovi a Ivánkovi z NZDM Vafle z Nového Boru a na 3. místě skončili Milan a Julik taktéž z NZDM Vafle. V kategorii starších a pracovníků NZDM po urputném boji se na 1. příčce umístili Adam a Ludva z NZDM Vafle, 2. místo obsadili Olda a Nikola pracovníci NZDM Vafle a 3. místo si vybojovali Roman a Batoš  z Klubu Koule z České Lípy. Bez umístění tentokrát skončili pracovníci a klienti NZDM v Kleci z Liberce. Všem účastníkům a pořadatelům děkujeme za účast a trpělivost. Další velké dík patří firmě ROSENGART za technickou podporu našeho projektu.

Proč hrajeme? Fotbálek není jen volnočasová aktivita pro klienty NZDM, je to i možnost, jak naše klienty učit hrát fair play, spolupracovat v týmu, seznámit se z vrstevníky z jiných měst a hlavně podporovat sebevědomí a zdravou soutěživost mladých lidí. Naši klienti již navázali nová přátelství a jsou ochotni pomáhat ostatním s přípravou, radou i samotným průběhem turnaje. Pro nás jako pracovníky je důležité, že během turnajů, a někdy napjaté atmosféry, máme možnost čerpat témata pro vlastní sociální práci a prohlubovat vztah „pracovního přátelství“ klient – pracovník.

Oldřich Prokop, kontaktní pracovník NZDM Vafle.